AraFiyat Al
Nikah Tercümanlığı 2017-11-27T17:16:55+00:00

Nikah Tercümanlığı

  • Türkiye’deki tüm resmi daireler gibi Nikah Dairelerinde de tüm işlemler Türkçe olarak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle Türkçe bilmeyen yabancı uyruklu kişilerin birbirleriyle veya bir Türk vatandaşı ile nikah işlemleri sırasında ilgili dilde bir Yeminli Tercüman hazır bulunur. Dilmen Tercüme Hizmetleri olarak, bu önemli gün öncesinde ve sırasında tüm işlemlerinizi güven içerisinde gerçekleştiriyoruz.

  • Nikah Öncesi Hazırlanacak Evrakların Tercümesi

    Nikah başvurusu öncesinde, yabancı uyruklu kişinin pasaportunun ve kişinin bekar olduğunu gösterir Konsolosluktan alınacak bekarlık belgesinin noter onaylı yeminli tercümesine ihtiyaç duyulur.  Bekarlık belgesinin ilgili ülke konsolosluğundan alınarak İstanbul’da bulunulması halinde, İstanbul Valiliği Hukuk İşleri Müdürlüğü, Ankara’da ise T.C. Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanması gereklidir. Yabancı uyruklu kişi ilgili belgeleri kendi ülkesinden getirecekse, mutlaka ilgili ülkedeki T.C Büyükelçiliğine onaylatmalı veya Tasdik Şerhi (Apostil) onayı alması gereklidir.

  • Nikahta Tercümanlık Yapacak Tercüman

    Nikah sırasında tercüme yapacak yeminli tercümanın mutlaka ilgili dilde noter yeminli bir tercüman olması gereklidir. Aksi taktirde kişinin görev yapması mümkün olamaz. İlgili belgeler Nikah memurluğunu sunulduktan sonra, Yeminli Tercüman nikah sırasında nikah memurunun yanında yer alır. Nikah memuru tarafından sorulan soruların çevirisini yabancı uyruklu eş adayına veya çifte yapar. Aynı şekilde verilen cevapları nikah memuruna ve konuklara aktarır.
    Bu güzel günde Dilmen Tercüme Hizmetleri olarak güvenilir ve tecrübeli çevirmenlerimiz sorunsuz bir çeviri hizmeti sunar. Nikah öncesinde ve sırasında tüm işlemleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Noter Yeminli ve Resmi Onaylı Tercümeler

Noter yeminli tercümanlarımız tarafından gerçekleştirilen çevirileriniz, talep edilmesi durumunda noter tasdiki ve apostil onayı işlemleri yapılarak tarafınıza sunulmaktadır.

devamı...

Sözlü Tercüme Projeleri

Gerek ardıl gerekse simültane (eş zamanlı) tercüme ihtiyaçlarınızda profesyonel ve deneyimli ekibimiz ile size en kaliteli hizmeti sunuyoruz. Simültane ses sistemi konusunda da destek vererek tam bir hizmet paketi sunuyoruz.

devamı...

Multimedya Çevirisi

Dilmen Tercüme Hizmetleri, multimedya yazılımları kullanılarak hazırlamış olduğunuz video, film, sunum, grafik ve diğer formatlardaki dosyalarınızın tercümelerini gerçekleştirerek talep edilmesi durumunda orijinal formatında teslim etmektedir.

devamı...
error: İçeriğin tüm hakları saklıdır !!